Druženje uz grah za Međunarodni dan obitelji

26.05.2016. 12:20

Organizirano druženje uz grah s kobasicama održava se 28.05.2016. godine u dvorištu Osnovne škole Čeminac, od 11 do 15 sati.

Udruženje „Baranja“ poziva obitelji s djecom da se pridruže događanju i provedu ugodan dan u druženju sa svojom djecom, prijateljima i drugim obiteljima. Prostor oko škole je primjeren za različite sadržaje. Možete se izležavati uz knjigu u šumarku ispunjenom ptičjim pjevom, možete ponijeti različite rekvizite (sportske i društvene igre)  jer oko škole su dostupne i travnate i tvrde podloge. Možete si zabavu organizirati sami ili s prijateljima, ali se možete pridružiti i sadržajima koje organizira Udruženje „Baranja“.

Prigodan program je slijedeći:

10,00 sati- start  biciklijade BARANJA 2016. (Osijek, Belišće, Beli Manastir- više na stranici www.udruzenje-baranja.hr)- prijava obavezna do petka u 17 sati;

11,00 sati – sastanak članova Mreže pružatelja socijalnih usluga SOS-NET– u OŠ Čeminac;

12,00 sati- Predstava/mjuzikl „IŠARANA PRIČA“ u organizaciji Udruge ZVONO iz Belišća i učenika OŠ M.P.Katančića iz  Valpova- u OŠ Čeminac;

12,30 sati – demonstracija pružanja prve pomoći u jednostavnijim nezgodama-ODCK Darda i GDCK Valpovo i GDCK Beli Manastir;

13,00 sati- natjecanja: nošenje jaja u žlici (štafetno, 4 igrača); skakanje u vreći (štafetno, 4 igrača); potezanje užeta (ekipno), spora vožnja biciklom; pikado

14,00- sati-ručak za sve sudionike;

15,00 sati- povratak biciklista.

Start biciklijade je u 10 sati, na tri lokacije: ispred imanja  Citadela Udruge ZVONO iz Belišća, osnovne škole u Belom Manastiru te iz Osijeka, kod katakombi (baranjska strana), a odredište osnovna škola u Čemincu.

Planirane rute su:

• Belišće (baranjska strana, imanje Citadela)- Baranjsko Petrovo Selo- Bolman- Jagodnjak- Novi Čeminac- Čeminac;
  • Beli Manastir – Karanac – Kneževi Vinogradi – Grabovac – Čeminac te
  • Osijek (Katakombe/Dravski most) – Bilje – Darda (Osnovna škola) – Uglješ – Novi Čeminac – Čeminac.

Sudionici biciklijade iz mjesta koja se nalaze na planiranim rutama priključivat će se biciklijadi u trenutku prolaska kroz njihova mjesta stanovanja.

Sudionici  moraju imati ispravan bicikl i reflektirajući prsluk, a djeca mlađa od 16 godina i zaštitnu kacigu.

Za djecu su osigurane majice, a za sve sudionike osvježenje i ručak (grah s kobasicom). Za sudionike biciklijade bit će osigurana pratnja Crvenog križa, a nastojat ćemo organizirati i policijski pratnju iz svih pravaca, od starta do cilja

Iskoristite dan za druženje s djecom i prijateljima.

Lijepe uspomene  na zajednički provedeno vrijeme pamte se dulje od dana u trgovačkom centru i kupnje još jedne nepotrebne stvari.

Događanje je dio projekta „Novi pristup provedbi  mjera obiteljsko pravne zaštite koji financira Ministarstvo socijalne politike i mladih RH i Osječko-baranjska županija.