Održana Završna konferencija projekta „Pomoć sebi i drugima“ iz programa „ ZAŽELI“

19.06.2020. 15:01

Dana, 18. lipnja 2020.g. održana je Završna konferencija projekta Pomoć sebi i drugima iz programa „ ZAŽELI“ kojeg provodi Udruženje „Baranja“ s partnerima na kojoj su predstavljeni ostvareni rezultati projekta.

Završnoj konferenciji nazočili su predstavnice obveznog partnera iz HZZ PU Osijek: Ankica Vučković i Kristina Filipović, predstavnici partnera općine Bilje: načelnik Željko Cickaj i predsjednik Općinskog vijeća Srećko Tatarević, predstavnici partnera Općine Popovac: načelnik Zoran Kontak i zamjenik načelnika Zoran Milošević, predstavnik Crvenog križa Darda: Marin Šestan, predstavnik Snaga kulture Osijek: Davor Horvat te žene zaposlenice u programu „ZAŽELI“, članovi projektnog tima kao i predstavnici medija: HRT-ov centar Osijek i Osječka televizija.

Izvršni direktor Udruženja „Baranja“ Milorad Nenadović je otvorio konferenciju s kratkim osvrtom na provedbu projekta. Predstavnici partnera su dali kratak osvrt na provedbu projekta i njihov doprinos uspješnosti projekta.

Vrijednost projekta je 4. 229.627,00 kn, 100% je financirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali za razdoblje od 2014. - 2020.godine. PP prezentacijom je prikazano nazočnim u slici i brojkama uspješna provedba i rezultati projekta.

Provedba projekta traje 30 mjeseci, točnije od 25. siječnja 2018. godine do 24. srpnja .2020. godine. Zaposlenim 25 žena na projektu, nakon 24 mjeseca rada, koncem lipnja ističe ugovor o radu.

Projektom su ostvareni svi zadani ciljevi:

• Zaposleno je 25 teže zapošljivih žena i žena s nižom razinom obrazovanja na razdoblje od 24 mjeseca
  • Osposobljeno je 10 žena za gerontodomaćicu, a 10 za pomoćne kuharice
  • Postignuta je socijalna uključenost 296 krajnjih korisnika
  • Podijeljeno je 25.266 komada higijensko kućnih potrepština
  • Nabavljeno je 25 bicikala za boilazak krajnjih korisnika i dostavu namirnica i lijekova

Zadovoljni ostvarenim rezultatima, iščekujemo početak ZAŽELI faza 2 što bi bilo iznimno važno da bude što manje prekida u davanju usluga pomoći u kući starijim i osobama u potrebi te zapošljavanja teže zapošljivih žena iz lokalne zajednice.